Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum

Tehergépkocsi-vezető szakképesítés nappali és esti, míg Autóbuszvezető szakképesítés az esti oktatás munkarendje szerinti képzésben  sajátítható el.

Keresés

Partnerek

Szily Kálmán Alapítvány
AirNergy Fociakadémia CISCO Lokális Akadémia
 ECDL Magyarország

Nemzetközi kapcsolatok

Főbb partnerek

Gépészet


Quantum Lasertech Kft

Épületgépészet

Weishaupt Kft.
Linde Gáz Magyarország Zrt.



Távközlés / Elektronika




Mechatronika

FESTOEgyüttműködő partnerünk

Állásajánlatok

Az alábbi állásokra keresünk munkavállalókat

Részletek itt!

Felhasználó

2016/2017-es tanév versenyei és helyezettjei

I. Épületgépész Forma-1. verseny

1. Szily Kálmán Műszaki Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium, Budapest
2. Bornemissza Gergely Szakközép-, Szakiskola és Kollégium, Eger
3. Budapesti Műszaki Egyetem Épületgépészeti és Gépészeti Eljárástechnikai Tanszék

A versenyen az INPIPE nevű cég által biztosított anyagok felhasználásával a Szily csapata készítette összességében a legesztétikusabb és leggyorsabb FORMA-1-es autót. A csapat tagjai névsorban: Böhm Alex, Csizmazia Gábor, Gyenes Balázs, Kovács Bence, Lőcze Krisztián, és a csapat vezetője Deutsch György tanár úr!

 

2015/2016-es tanév versenyei és helyezettjei

Szakmasztár 2016 - nyertesei, büszkeségeink

 OSZTV - Épületgépész technikus (2/14.B)

  • I. Buzás Ádám I.
  • II. Hamvas Tamás II.
  • IV. Juhász Roland László

SZKTV - Víz-, csatorna- és közműrendszer szerelő (3/11.v)

  • I. Turi Attila
  • II. Csatári Erik

SZKTV - Hűtő- és légtechnikai rendszerszerelő(3/11.h)

  • III. Varga Tamás

SZKTV - Központifűtés- és gázhálózat- rendszerszerelő(3/11.cs)

  • II. Bujtor Gábor

Gratulálunk a versenyzőknek, a döntőbe jutottaknak és a felkészítő tanáraiknak és a versenyt megszervező sok-sok kollégának!

Facebook link


ÉPÜLETGÉPÉSZET KÉPZŐMŰVÉSZEI 2015

Iskolánk két csapata nevezett be. Elkészült egy hegesztő robot világító szemekkel és világító hegesztőpálcával, továbbá egy Kaktusz - csőradiátor. A kaktusz a zsűri különdíját nyerte el! Gratulálunk mind a két csapatnak! Az ötletadóknak, a megvalósításban résztvevő épületgépész diákoknak és a pedagógusoknak! Újra sikerült nagyot alkotni!


2014/2015-es tanév versenyei és helyezettjei

Szakmasztár Fesztivál 2015

 

Szakma Sztár
Fesztivál 2015

 

 

 

Ebben a tanévben iskolánk diákjai az alábbi helyezéseket érték el:

víz-, csatorna-és közmű-rendszerszerelő
II. Varga Dávid és III. Rácz György (3/11ev)
épületgépészeti technikus
II. Gödri Csaba és IV. Bíró Márk (2/14.B)

víz-, csatorna-és közmű-rendszerszerelő: II. Varga Dávid és III. Rácz György (3/11ev) és Szarka Lajos, a szakoktatójuk

épületgépészeti technikus: II. Gödri Csaba és IV. Bíró Márk (2/14.B)


Gratulálunk annak a csapatnak is (épületgépész elméleti tanárok, a tanműhely szakoktatói, diákok, technikai dolgozók), akik megszervezték, megrendezték és lebonyolították a Szakmasztár 2015 épületgépészeti szakmáinak versenyét!


XI. "Digitális képalkotó-rendszerek
művészi célú felhasználása
a középiskolában" 2015

 

I. Pásztor Kitty, 2/14N
II. Rehák Anita, 2/14N
III. Macsek Andrea, 2/14N

IV. Blasek Zoltán, 2/14N
V. Csikós Kornélia, 2/14N
V. Székely Dorina, 2/14N
VI. İzse Gergely, 2/14N
VII. Makovi Kira, 2/14N
VII. Kósa Eszter, 2/14N
VIII. Miklósi Dániel, 2/14N
IX. Tímár Anikó, 2/14N

XVI. Gyıri Tünde, 2/14N
XVI. Percz Petra, 2/14N

Gratulálunk az idei versenyeken kiválóan szereplő diákoknak és felkészítő tanáraiknak!


 

Magyar Rézpiaci Központ által kiírt
12. Országos Rézverseny 2015

 

 

Az egyéni szakközépiskolák tanulóinak versenye:

  •  1.helyezett: Juhász Roland (Szily) - 30 000 Ft-os Media Markt ajándékutalványt és 1 éves VGF előfizetést nyert
  • 3.helyezett: Buzás Ádám (Szily) - 15 000 Ft-os Media Markt ajándékutalványt és 1 éves VGF előfizetést nyert

A szakközépiskolák összesített versenye:

  • 1. helyezett: Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium – 80.000.-Ft támogatás, amelyet bármilyen, rézcsőszereléshez kapcsolódó segédeszköz, anyag vásárlására fordíthat.

A szakiskolák összesített versenye:

  • 2. helyezett: Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium – 50.000.-Ft támogatás, amelyet bármilyen, rézcsőszereléshez kapcsolódó segédeszköz, anyag vásárlására fordíthat.

Gratulálunk a nyerteseknek a helyezetteknek, a csapattagoknak és a felkészítő tanároknak
(épületgépész munkaközösség)!


 ÉPÜLETGÉPÉSZET KÉPZŐMŰVÉSZEI 2014

nevű versenyen iskolánk "Karmantyúk" nevű csapata ezzel a pályaművel nevezett és a 40 induló közül a 3. helyet érte el! A csapat tagjai a Szily SZKI tanulói és segítették őket segítették Czentnár Zsuzsa tanárnő, Nagy Zsolt és Deutsch György tanár urak! Gratulálunk a csapat tagjainak!


2013/2014-es versenyek helyezettjei

 A helyezettek és felkészítő tanáraik részére 2014. június 3-án a Parlamentben emléklapokat adott át a Parlament elnöke és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.

  • Épületgépészeti technikus verseny
    1. helyezett - Rézműves Miklós 2/14.B
    3. helyezett - Kalocsa Máté 2/14.B
    Felkészítő tanáraik: elmélet - Épületgépész munkaközösség, gyakorlat - Szekeres István
  • Hűtő –, , és légtechnikai rendszerszerelő
    3. helyezett - Horváth Attila 2/10.H
    Felkészítő tanáraik: elmélet - Épületgépész munkaközösség, gyakorlat - Dudás László
    Horváth Attila

Köszönjük a verseny hibátlan és kiváló szervezését és lebonyolítását a tanműhely dolgozóinak, és a technikai dolgozóknak!

Köszönjük a versenyen közreműködő Szilys diákoknak az áldozatos munkájukat!


11. Országos rézpiaci versenyMagyar Rézpiaci Központ
11. Országos Rézverseny 2014

  • A Szakiskolák versenyében iskolánk a Szily csapata a 2. helyet szerezte meg.
  • A Szakközépiskolák versenyében a Szily csapata a 2. helyet szerezte meg.

Gratulálunk a csapattagoknak és felkészítő tanáraiknak


X. "Digitális képalkotó-rendszerek művészi célú felhasználása a középiskolában" 2014

2014. fővárosi verseny végeredménye

 

 

I. Tímár Anikó 13N
II. Makovi Kira 13N
III. Pásztor Kitty 13N

IV. Rehák Anita 13N
VI. Székely Dorina 13N
VII. Őzse Gergely 13N
IX. Blasek Zoltán 13N

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő tanáraiknak!

 


 A 6. Szakmasztár Fesztiválon diákjaink kiválóan teljesítettek

  • Hűtő és Klimaberendezés szerelő, karbantartó verseny
    1. helyezett - Mester Tibor 3/11.evh
    3. helyezett - Puskás Rémusz 2/10.H

A nyertesek - Czentnár Zsuzsa felkészítő tanárralTrinec (Csehország) nemzetközi szakmai verseny:
Az épületgépész csapat 2. helyezést ért el.

A részletekért kattints ide!

 


 Iskolánk tanulói a IX. "Digitális képalkotó-rendszerek művészi célú felhasználása a középiskolában" - 2013-as fővárosi versenyen a 44 induló közül az alábbi eredményeket érték el:
 1. Kubisch Krisztián
 2. Takács Alíz
 3. Kolozsvári Zsolt
 9. Kovács Szilárd
10. Berta Dávid és Gyenes Bernadet

Gratulálunk a nyerteseknek, a helyezetteknek és az őket felkészítő tanároknak is!!!

Részletekért kattints ide!!!


Szakközépiskolák versenyében (139 induló):

HelyezésNévIskolaIdőPont
1. Kovács Balázs Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium 0 óra, 33 perc, 31 mp 77 p
2. Nagy Gábor Vay Miklós Református Szakképző Iskola 0 óra, 37 perc, 29 mp 77 p
3. Timku Tamás Vay Miklós Református Szakképző Iskola 0 óra, 42 perc, 33 mp 77 p
4. Majoros Tamás Vay Miklós Református Szakképző Iskola 1 óra, 7 perc, 57 mp 76 p
5. Kalocsa Máté Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium 0 óra, 32 perc, 39 mp 75 p
6. Ignácz Miklós Vay Miklós Református Szakképző Iskola 0 óra, 43 perc, 55 mp 74 p
7. Oláh Dávid Vay Miklós Református Szakképző Iskola 0 óra, 47 perc, 9 mp 74 p
8. Klemencz Ferenc Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium 0 óra, 36 perc, 36 mp 73 p
9. Jónás Lilla Kós Károly Építőipari Szakközépiskola és Szakiskola 0 óra, 25 perc, 13 mp 72 p
10. Rehák Csaba Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium 0 óra, 48 perc, 10 mp 72 p
11. Rézműves Miklós Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium 0 óra, 33 perc, 8 mp 71 p

2. helyezett a Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium

Gratulálunk a nyerteseknek és  Czentnár Zsuzsanna felkészítő tanárnak is!

A szakiskolák versenyében (148 induló): 

HelyezésNévIskolaIdőPont
1. Árki László Szombathelyi Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium 0 óra, 7 perc, 45 mp 55 p
2. Gyabronka Balázs Dunaferr Szakközép és Szakiskola 0 óra, 10 perc, 5 mp 55 p
3. Koroknai Ádám Szombathelyi Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium 0 óra, 5 perc, 55 mp 54 p
4. Barasits Krisztián Szombathelyi Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium 0 óra, 6 perc, 29 mp 54 p
5. Böhm Ákos Szombathelyi Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium 0 óra, 8 perc, 1 mp 54 p
6. Kovács Péter Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium 0 óra, 10 perc, 26 mp 53 p
7. Bokor Marcell Szombathelyi Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium 0 óra, 11 perc, 16 mp 53 p
8. Kardos Szilárd István Szombathelyi Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium 0 óra, 5 perc, 39 mp 52 p
9. Németh Patrik Szombathelyi Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium 0 óra, 6 perc, 31 mp 52 p
10. Dányádi István Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium 0 óra, 7 perc, 31 mp 52 p
11. Gyetvai Károly Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium 0 óra, 8 perc, 49 mp 52 p
12. Nagy Milán Szombathelyi Műszaki Szakképző Iskola és Kollégium 0 óra, 9 perc, 28 mp 52 p
13. Illés Szilveszter Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium 0 óra, 9 perc, 38 mp 52 p
14. László Péter Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium 0 óra, 10 perc, 39 mp 52 p
15. Lukács Patrik Dunaferr Szakközép és Szakiskola 0 óra, 14 perc, 34 mp 52 p
16. Farkas Attila Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium 0 óra, 15 perc, 33 mp 52 p

2. helyezett a Szily Kálmán Műszaki Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium

Gratulálunk a nyerteseknek és Kádár Zsolt felkészítő tanárnak is!

Linkek

OKJ modultérkép
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal

Iskolánk az alábbi iskolák jogutódja

Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum

Cím: 1138 Budapest, Váci út 179-183
Telefon: Nem kiadható
Adószáma:
15831866-2-41
Számlaszáma:
10032000-00335481-00000000
OM azonosítója:
203031
Főigazgató:
dr. Horváth Béla
Szakmai főigazgató helyettes:
Fehér Dalma
Gazdasági főigazgató helyettes:
Fenyvesi Éva
Közérdekű bejelentések:
bpgeszc#gmail.com
Internet:
http://www.gszc.hu

Budapesti Gépészeti Szakképzési Centrum
Szily Kálmán Műszaki Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Cím: 1097 Budapest, Timót u. 3.
Telefon: 06-1/280-6871
Telephely: 1084 Budapest, Tolnai Lajos u. 4-10.
Telefon: 06-1/314-1654
Fax: 06-1/280-6263
E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Skype: szilyszki
OM azonosító:203031 051213
Tagintézmény vezető:
 Fábián Zoltán
FAT akkreditációs szám: --- (Korábbi: AL-0754)

© Copyright 2016 BGSzC Szily Kálmán Műszaki Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma | Impresszum | Jogi nyilatkozat | Zurziba